3dfiction.com

Serdar Çamlıca

1971 yılında Münih'te doğdu. 1981 senesinde sahip olduğu ilk bilgisayarı ile sinüs eğrileri çizmek, ses dalgaları oluşturmak gibi grafik ve ses programları yazmaya başladı.

1998 yılında Digital Art, Video Art ve Müzik çalışmalarını dünyanın her yerindeki sanatseverlere ulaştırmak için kurduğu 3dfiction.com isimli web sitesi birçok uluslararası organizasyon tarafından yılın sanat ve tasarım sitesi seçildi, kısa bir sürede Web İstatistik Organizasyonu Alexa'nın verilerine göre "Computer Graphics Artist" siteleri arasında, ziyaretçi sayısına göre dünyada birinciliğe yükseldi.

Melbourne Art Academy ile birlikte organize edilen International Digital Art Awards 2003 sergi ve yayınlarında "The Doors" ve "Rising" isimli çalışmaları yayınlandı. Erken Digital Art literatürüne giren ilk çalışmaları oldu. "Atlantis" isimli çalışması Japonya'da düzenlenen 11. Digital Art/Photo Contest'de ikincilik ödülü aldı. Çalışmaları ve özgeçmişi MOCA (Museum of Computer Art)'da yer aldı.

Amerikalı küratör Andrew McGivern'ın, Wisconsin, Woodson Art Museum'da "Electric Paint - The Computer as 21st Century Canvas" isim ve temalı sergisi için en beğendiği ve davet ettiği 12 dijital sanatçı arasında yer aldı. 2006 yazında 2 ay boyunca Wisconsin'de açık kalan sergi, sonrasında da Amerika'nın farklı şehir ve eyaletlerinde gezici sergi olarak birçok sanatsevere ulaştı.

Video Art çalışmalarından oluşan ve müziklerini de kendi hazırladığı ilk kısa animasyon filmi "Awaken - The Mind Travel" Floransa'da düzenlenen ve uluslararası bir festival olan DigiFestival'de "2006 Yılın Animasyonu Ödülü"nü aldı. Fractal Animasyonlarından oluşan ikinci kısa animasyon filmi "Fractal Chronology of 3Dfiction" 2011 IF Istanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde "Başka Kafalar" kategorisinde gösterime girdi. Yakın dönem Fractal çalışmaları 2014 Digital Arts California'da "Stellar Art" ödülü aldı.

Halen kodlama tabanlı algoritmik Fractal geometri ve animasyonlar üzerine çalışmalarını devam ettirmekte olan Çamlıca, Mimari 3D görselleştirme eğitmenliği ve danışmanlığı yapmaktadır.

Online Contact Form

info@3dfiction.com

(+90) 532 598 5355 / Istanbul


facebook.com/3dfiction

Serdar Camlica

3dfiction HD Backgrounds, Wallpapers and Animations

© 2002 - 2017 3dfiction.com by Serdar Camlica All Rights Reserved